شیر خر بخورید سالم بمانید !

شير الاغ به ‌دليل داشتن ميزان بالاي قند و پروتئين و نيز پايين بودن ميزان چربي، شباهت زيادى به شير انسان دارد- خبرگزاری آکی ایتالیا

البته ما قبلا هم میدانستیم که این فقط شیر خر نیست که به شیر انسان شباهت دارد خیلی چیزهای دیگرش شباهت دارد.
همه اش دلمان به این خوش بود که بالاخره بعد از هزاران سال ، این رفیقمان یه روزی به آرامش میرسد
همه اش دلمان به این خوش بود که "خر" ، این انسان نجیب ، ببخشید این حیوان نجیب بالاخره با توسعه ی تکنولوژی و پیشرفت صنعتی یه روزی به آرامش میرسد و دیگر برای مابقی عمر بازنشسته میشود.
این حیوان نجیب هزاران سال برای انسان بارکشی کرده است ، حتا همو بود که در آن روز به یاد ماندنی عیسا را سوار خود کرد و وارد اورشلیم شد ، همو بود که سنگهای احرام را به گرده گرفت تا برای فرعونیان مقبره فراهم آید همو هزاران سال برای انسان یار و یاور بوده است ... وقتی می مرد صاحبش چنان به عزا می نشست که برایش مقبره میساخت و بعد ها زیارتگاه دوستان میشد.
شما نمی دانید چقدر دلمان خوش بود وقتی میدیدم که خرهای ولایتمان همگام با توسعه صنعتی و وارد شدن وانت های تویوتا و نیسان به بازار کار چقدر کیف میکنند و برای خودشان ول می گردند و می چرخد و قهقهه میکنند.
تا اینکه چند وقت پیش شنیدیم متخصصین ایتالیایی کشف کرده اند که "شیر خر" دارای خواص و فواید فراوانی است، هم عمر را طولانی میکند و هم چربی خون را پایین میآورد ، و این بشر، این بشر که همیشه درگیر عارضه ایی است ؛ یا کلسترولش بالاست و یا ایدز گرفته است و یا حافظه اش به باد رفته است و یا نقرس دارد و یا ... خلاصه همیشه در طول تاریخ یا مریض بوده و یا دنبال عمر جاودانی ، چقدر از این کشف خوش به حالش شده است.
زبانم لال هم اکنون در ایتالیا دارند با شیر خر بستنی تولید میکنند و این ایتالیایی های شکمباره نیز چقدر مشتاق!
بعد از قرنها بارکشی ، از این پس شاهد شیردوشی این حیوان نجیب در "خر داری" های ایتالیا و یقینا فردا در خرداری های کشورها خواهیم شد.
گمان میکردیم دوران بارکشی به سر آمد و دوران فراقت رسیده است ، اما ندانستیم که تازه دوران شیر دوشی شروع شده است... این بشر کی از استثمار فارغ خواهد شد ، کسی نمیداند!