سیب زمینی وسگرو Wesgrow potato


چند ماه پیش بطور اتفاقی سیب زمینی مشکی را در یه فروشگاه مواد غذایی دیدم ، با یک بسته بندی بسیار شیک و مدرن. کم مونده بود از شدت هیجان جیغ بکشم البته جیغ هم کشیدم ولی خیلی خفیف و چون ذاتا نمیتونم احساس و هیجانمو مخفی کنم و معمولا هر چه را که به ذهنم میرسه بزبون میارم واسه همینم تا دیدم اش بی اختیار ذوق کردم و خنده ام گرفت و به فروشنده گفتم : واااای اینا واقعا سیب زمینی اند؟ پس چرا اینجوری اند؟ انگار که سیاها بهشون تجاوز کردن... اونم خنده اش گرفت و برگشت و گفت: "واقعا که بیشعوری" .
دو بسته یک کیلویی خریدم و آوردم خونه و نشستم پای تحقیقات اینترنتی و بعد از زیر و رو کردن چند سایت اینترنتی تازه فهمیدم که کار متخصصین خودمان است و بعدشم زنگ زدم به شرکتشون و گفتم : به مولا شما سیب زمینی معمولی را با چغندر جفت گیری کردین شده این" . بعد پرسیدم "حالا اگه منم اینارو بکارم آیا بازم این رنگی در میان"!؟ گفتند که اینا محصولات جدید هستند و سالها روشون کارهای علمی - تحقیقاتی شده و مهمترین ویژگی شون اینه که بوسیله بذرپاشی کاشته میشن و اگه بخوام میتونم بذرشو از شرکتشون بخرم ، من هم که خیلی هیجان داشتم فکر کردم منظورش اینه که فقط از طریق بذر پاشی میشه اینارو کاشت ، طبیعتا لجم گرفت و کنجکاوی ام گل کرد و چندتاشونو به روش معمولی بریدم و کاشتم و امروز بعد از چهار ماه باغچه را بیل زدم و کلی سیب زمینی درآوردم.
با اینکه سیب زمینی مورد علاقه من نوع خاصی هست که اتفاقا اسمش هم "سیبِ زمینی" Apple Potato است که کمی بوی میوه میده و نشاسته کمتری داره ولی از امروز مشتری این مشکی ها هم شده ام. فعلا امتحان نکرده ام که ببینم سرخ شده اش چه جوری میشه ولی کبابیش حرف نداره و آبپزش توی سالاد خیلی خوشگل و خوشرنگ دیده میشه، با اینکه اینجا معمولا روی بسته های سیب زمینی مینویسند که برای چه نوع پختی مناسبترند مثلا برای آبپز کردن یا سرخ کردن یا کبابی کردن یا چیپس کردن یا درست کردن سالاد، ولی روی این یکی هیچی نوشته نشده بود، بخودم میگفتم کاش مدیر شرکتشون ایرانی بود و با این سیب زمینی ها یه قابلمه استامبولی درست میکردم و میبردم براش و بهش ایده میدادم که بعد از این روی بسته هاشون بنویسند "مناسب استامبولی پلو"، چون دیگه نه رب میخواد و نه گوجه ، علاوه بر آن نشاط آور هم هست چون وقتی باهاشون پخت و پز میکنی نه فقط قابلمه و وسایل آشپزخانه بلکه دست و پات هم بنفشی میشه و کلی باعث نشاط و خنده !

 Wesgrow potato